niedziela, 17 kwietnia 2016

Wiosenna akcja :)

"Jestem kobietą i dbam o ... siebie"


 
Żyj zdrowo, bądź aktywny! – wiosenna kampania DIAGNOSTYKI
Rośnie świadomość zdrowotna Polaków, częściej zwracamy uwagę na to co jemy, co nam służy a co nie, modna jest szczupła i wysportowana sylwetka. Czytamy więcej artykułów na ten temat, inspirujemy się celebrytami, znanymi sportowcami a czasem kimś z kręgu naszych znajomych, komu udało się zrzucić kilogramy, wyglądać korzystnie i tryskać energią. Ważne, żeby tę modę na świadome odżywianie i ładną sylwetkę dobrze wykorzystać i przystąpić do działania wyposażonym w odpowiednią wiedzę… o nas samych.
Zanim zechcemy przebiec maraton, odwiedźmy lekarza i laboratorium diagnostyczne, zbadajmy swoje serce, stan naczyń krwionośnych, poziom glukozy, poziom elektrolitów. Podobnie przy zrzucaniu kilogramów – nie ufajmy co tydzień nowej diecie tylko sprawdźmy co nam służy, czego nam brakuje, jakie są ogólne zasady których warto się trzymać – radzi Danuta Kozłowska, dyrektor ds. medycznych sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA.

Wzięłam udział w nowej wiosennej akcji "Żyj zdrowo i bądź aktywny", pomyślałam że spodoba Wam się to co przygotowali organizatorzy.  Wystarczy wejść na stronę Tu kliknij  zarejestrować się za darmo i odebrać bony - 60% na badania , normalna cena badań to prawie 170 zł dzięki tej akcji skorzystać z nich dużo taniej, a dodatkowo każdy  kto pobierze bon bierze udział w losowaniu nagród, a wygrać można

2 x tygodniowe wczasy odchudzające dla 2 osób w Słoneczny Zdrój Hotel**** Medical Spa & Wellnes 
wartość nagrody 3140 zł
5 x weekend "SPA czyni cuda" dla 2 osób w Słoneczny Zdrój Hotel****  Medical SPA &  Wellnes
wartość nagrody 1000 zł
Konsultacje dietetyczne All for body
wartość nagrody 500 zł Dwa pakiety „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTWNY!”
Pakiety ŻYJ ZDROWO przygotowane dla Pacjentów sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA to propozycja dla osób, które szczególnie dbają o sylwetkę, pragną schudnąć lub planują zmianę dotychczasowego stylu odżywiania na zdrowszy. To również propozycja dla osób planujących wzmożoną aktywność fizyczną z myślą o poprawie szeroko rozumianej kondycji organizmu.
- Pakiet ŻYJ ZDROWO - BĄDŹ AKTYWNY! pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia;
- Pakiet
ŻYJ ZDROWO - BĄDŹ AKTYWNY PLUS+ bardziej szczegółowa diagnostyka, która wskazuje ewentualne przyczyny zaburzeń

Opracowanie racjonalnej i spersonalizowanej diety czy też decyzja o zintensyfikowaniu aktywności fizycznej powinny być poprzedzone wykonaniem podstawowych badań lekarskich i laboratoryjnych.
Prawidłowe wyniki badań zawartych w pakietach dają „zielone światło” dla zmiany trybu życia i diety na zdrowszą. Wyniki
nieprawidłowe stanowią ostrzeżenie i dają wskazówkę, aby udać się po pomoc do specjalisty
.
Pakiety są szczególnie polecane osobom, które:
o    są niezadowolone ze swojej obecnej wagi i kondycji
o    bezskutecznie walczą z nadwagą
o    mają „za sobą” wiele diet i prób zrzucenia zbędnych kilogramów
o    planują rozpocząć lub zintensyfikować swoją aktywność fizyczną

OPISY PAKIETÓW
1.    PAKIET „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTWNY!”
Wyniki badań laboratoryjnych z pakietu odpowiedzą przede wszystkim na pytanie czy decyzje o zmianie diety lub wzmożonym wysiłku można wprowadzać w życie natychmiast, czy po pewnym przygotowaniu organizmu i czy powinno dojść do wstępnej konsultacji lekarskiej. Dla dietetyka będą sugestią do zalecenia odpowiedniej diety, koniecznej dla skorygowania otyłości (lipidogram, GGTP, kwas moczowy).

Zaproponowane w pakiecie badania mają charakter badań przesiewowych dla wielu chorób.
Niezależnie od decyzji Pacjenta co do zmiany stylu życia, obraz morfologii krwi stanowi istotną informację o wydolności organizmu (np. ewentualnej anemii), istnieniu stanów zapalnych, oraz ewentualnych zaburzeniach odporności. Dobór kolejnych badań z pakietu pozwala na: ocenę metabolizmu organizmu (w tym badanie wydolności tarczycy i wątroby), a także metabolizmu lipidów, istotnego w ocenie ryzyka chorób sercowonaczyniowych, oraz metabolizmu białek. Prawidłowy poziom magnezu zmniejsza ryzyko wystąpienia kurczy po intensywnym wysiłku fizycznym. Badania z pakietu pozwalają także na wykluczenie cukrzycy oraz uczulenia na gluten.

2.    PAKIET „ŻYJ ZDROWO-BĄDŹ AKTYWNY PLUS+”
Badania zawarte w tym pakiecie służą dalszej diagnostyce, są pogłębieniem badań przesiewowych z pierwszego pakietu i pozwalają na sprecyzowanie przyczyn wcześniej stwierdzonych zaburzeń, tym samym na wprowadzenie odpowiedniego leczenia lub profilaktyki. W przypadku podjęcia decyzji o diecie, pozwalają na jej ukierunkowanie, przez wprowadzanie suplementacji określonych składników pokarmowych lub zmniejszenia ich spożycia.
Poziom hemoglobiny glikowanej wiąże się z diagnostyką i prowadzeniem cukrzycy, poziom homocysteiny - z zagrożeniem chorobami serca i naczyń, a przede wszystkim z gospodarką żelaza (wraz z poziomem kwasu foliowego i ferrytyny). Oznaczenia wapnia całkowitego i witaminy D są istotne m.in. dla oceny metabolizmu kości. Poziom równowagi elektrolitowej (Na i K) jest istotny w ocenie możliwości wydolności serca u osób z zaburzeniami krążenia oraz u osób zdrowych i aktywnych fizycznie.

Wyniki badań z obu powyższych pakietów należy zawsze konsultować z lekarzem.


Zapraszam do pobrania bonów - KLIK
4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa akcja.
  Ja osobiście kiedy jest ładna pogoda zawsze wychodzę na dwór to trochę pobiegać czy pojeździć na rowerze.
  Nie rozumiem jak można cały czas siedzieć w domu z nosem przy komputerze i wpatrywać się godzinami w piksele.
  http://maasonpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna akcja
  Podoba mi się to ze dają duży rabat na badania i fajne nagrody
  Pozdrawiam
  Love-styl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Akcja jest świetna ja teraz staram się biegac,jeździc na rowerze i cwiczyc z mel b. Trzeba korzytac kiedy ładna pogoda .
  Serdecznie ci gratuluję schudnięcia!
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super akcja, którą warto promować i "przekazywać" dalej !
  Zdrowie jest bardzo ważne, przyznam, że z przypadku tu trafiłam i bardzo mnie zainteresował twój blog. Obserwuję ! ;)i zapraszam do obserwacji mojego bloga :http://pauluuuu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)