wtorek, 17 maja 2016

Motywacja :)
Motywacja ! 
* Gdzie szukać motywacji ?
* Jak się motywować?


Motywacja? Ile razy dziennie słyszymy to słowo, wyskakuje ono na nas wszędzie. Nagłówki w kolorowych pisemkach krzyczą, że nas zmotywują. Nie chodzi tu tylko o motywacje do ćwiczeń i zdrowej diety. Czasem potrzebujemy motywacji do życia, do tego aby rano wstać z uśmiechem na twarzy i zacząć nowy dzień. Ale jako, że mój blog ma być o sporcie, diecie i o takim życiu więc skupmy się na motywacji do zdrowszego stylu bycia.

* Każdy z nas potrzebuje innego rodzaju motywacji. Na mnie np. działa patrzenie w lustro i na swoje stare zdjęcia. Gdy przychodzi taki moment który sprawia, że zaczynam olewać dietę i treningi wtedy szybko znajduje stare zdjęcie i wszystko staje się jasne. Czasem teraz mam takie dni, że czuje się gruba. Po prostu gruba. I myślę sobie wtedy jak ja funkcjonowałam przez te wcześniejsze lata ? Łapie się na tym, że wtedy hasałam w stroju kąpielowym niczym młoda foczka a teraz nie jestem taka "pewna siebie", po prostu jak już zobaczyłam, że mogę wyglądać lepiej chce codziennie wyglądać lepiej. Chyba wybiegłam poza dzisiejszy temat ? :-)

* Zapisuj swoje wyniki, wymiary, wagę co jakiś czas. Ustal na przykład, że wykonujesz pomiary każdego pierwszego dnia miesiąca. Gwarantuje Ci, że jak zobaczysz pierwsze ujemne centymetry i kilogramy to nie zrezygnujesz z tej walki o swoje nowe lepsze JA. Sport, dieta nie są tylko po to aby nasze ciało podczas wakacji wyglądało dobrze to jest (może dziwnie to zabrzmi) efekt uboczny bo najważniejsze w tym wszystkim jest nasze zdrowie. To czy zmarnujesz czas siedząc i oglądając telewizję czy ten sam czas poświęcisz nadal na oglądanie telewizji ale ćwicząc zależy tylko od Ciebie. Ale warto pamiętać ćwicząc i jedząc zdrowo dajemy sobie kopa energii. Gwarantuje, że po treningu Twój humor poprawi się o 250 % ! Tak jest.


 Walczyć o to co się chce osiągnąć jest warto, bo stoczyć walkę ze sobą i ją wygrać to coś najlepszego. 
NOW IS A GOOD TIME !

1 komentarz:

  1. Ja czasami ćwiczę, dla poprawy humoru, ale to nie to że nie mam motywacji, wręcz przeciwnie brzuszek po ciąży trzeba zgubić, ale jestem już zbyt zmęczona po całym dniu opieki nad dwójka szkrabow, albo kompletnie nie mam czasu :(
    Buziaki

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)