środa, 8 czerwca 2016

Przeszkoda w zdrowym żywieniu ?

Nie potrafię się obejść bez niektórych rzeczy, na przykład czekolady i cukierków.

Chcąc osiągnąć cel, musisz być elastyczny. Podczas opracowywania planu zdrowego odżywiania znajdź sposób, żeby od czasu do czasu włączyć do  jadłospisu słodycze lub ulubiony niezdrowy smakołyk. Chodzi o to, że nie musisz ich całkowicie wykluczać, tylko pozwalać sobie na nie raz na jakiś czas nie tracąc przy tym kontroli. Kiedy starasz się całkowicie ich uniknąć, czujesz się pokrzywdzony i rozczarowany, że nie możesz ich zjeść, co w końcu może doprowadzić do napadów objadania się.

Poniższe propozycje pomogą ci włączyć ulubione niezdrowe smakołyki do planu zdrowego odżywiana się .

* Na początku każdego tygodnia zastanów się, jakie czekają Cię okazję, przy których będziesz mieć kontakt ze słodyczami lub niezdrowym jedzeniem. W wyjątkowych okolicznościach np. urodziny pozwól sobie na kawałek tortu.

* Pamiętaj, że kiedy już spróbujesz ulubionego smakołyku, możesz odczuwać silne pragnienie , żeby zjeść go znacznie więcej. Dlatego z góry określ sobie ile wolno Ci zjeść.

* Zjedz wcześniej coś zdrowego, żebyś nie był głodny, kiedy nadejdzie pora na twój smakołyk, bo dzięki temu zjesz go mniej.

* Nie trzymaj w domu czekolady ani innego niezdrowego jedzenia. Jeśli nic nie będziesz miała to tego nie zjesz - proste :)
___________________________________________________________________________________

 Koszula ze sklepu SHEIN
|KLIK| 

2 komentarze:

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)