poniedziałek, 25 stycznia 2016

Notuj swoje cele i marzenia :)


Zapisuj swoje dzienne cele :)

Dlaczego ?
Często do uzyskania pożądanej masy ciała prowadzi cykl mniejszych celów polegających na konkretnych działaniach, których efekty się sumują. Wyznaczenie sobie takich celów podtrzymuje Twoją motywację i pomaga Ci się trzymać programu diety.

Jak ?
* Zanim położysz się spać, napisz na kartce lub w kalendarzu cel na następny dzień albo inspirującą myśl . Celem może być na przykład zjedzenie co najmniej czterech porcji warzyw, powstrzymywanie się od jedzenia tuż przed pójściem spać, zrezygnowanie ze słodyczy, wypicie dużej ilości wody.
* Nie wyznaczaj sobie dziennych celów polegających na konkretnej utracie masy ciała. bo może się ona wahać z dnia na dzień  wraz ze zmianą ilości płynów w organizmie. Kiedy osiągniesz cele związane z aktywnością i dietą, masa ciała sama spadnie.
* Upewnij się, że wyznaczane cele są rzeczywiście tym na czym Ci zależy.
*Być może zdecydujesz się nieco zmodyfikować swój cel po tym, jak przez pewien czas nie uda Ci się go osiągnąć. Nic nie szkodzi, jeśli zrobisz to po to, by lepiej dopasować go do zmienionych okoliczności lub jeśli się przekonasz, że jest za trudny. Natomiast nie powinieneś go zmieniać dla własnej wygody.
*Zapisuj sobie cel na dzisiaj, nie na jutro. Gdy nasz cel jest na przyszłość łatwiej nam go odłożyć. Dlatego zawsze pisz "muszę dzisiaj zrobić ..."
Jeżeli chcesz dietę to pisz na paulik135@wp.pl
Mój kanał na YouTube - |KLIK|
Mój FanPage - Chudnij ze mną
9 komentarzy:

 1. Ja również zacznę tak robić może w końcu z wszystkimi obowiązkami się zacznę wyrabiać;*

  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł z tą listą, ja mam malutkiego synka i cos czuje ze takie chociazby cele na obecny dzien beda super. dzieki!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo podoba mi się ten pomysł ;)
  pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pst jak zawsze :D
  u Mnie dzis też chyba zupka buraczkowa <3 :D


  www.patryczko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie zaczynam z moją przygodą odchudzania, po raz setny chyba ale w końcu muszę się za to zabrac :) Ten pomysł jest naprawdę świetny i motywujący! Zacznę go stosować już od dzisiaj.
  pozdrowionka, gratuluje takiego efektu :)
  Mój BLOG

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)