czwartek, 31 grudnia 2015

Kolejna porcja... wiedzy !Zdrowy nawyk #2

Jedz warzywa i owoce, co najmniej 4 porcje warzyw i 3 porcje owoców dziennie :)

Dlaczego?
Świeże warzywa i owoce stanowią podstawę zdrowej diety i odchudzania. Większość wysoko przetworzonej żywności, napojów gazowanych i słodyczy zawiera bardzo dużo kalorii już w niewielkiej porcji. Natomiast w wypadku warzyw i owoców jest odwrotnie - duża objętość i mało kalorii. Możesz je zjadać w dużych porcjach, które zaspokoją głód, a jednocześnie dostarczać przy tym organizmowi mniej kalorii.


* Nie musisz lubić wszystkich owoców i warzyw - wystarczy, że będziesz jeść niektóre. Wypróbuj jak najwięcej gatunków i odmian, żeby znaleźć ulubione smaki .
* Warzywa jedz zarówno surowe, jak i gotowane w wodzie lub na parze. Aby wzbogacić ich smak, posypuj je różnymi ziołami.
* Do płatków zbożowych i jogurtów dodawaj banany, truskawki lub inne ulubione owoce.
* Jeśli żyjesz w pośpiechu, zrób sobie zapas gotowych do jedzenia mrożonych warzyw i dodawaj je do potraw.
*Warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste powinny stanowić największą część obiadu. Zjadaj je najpierw zamiast zostawiać na koniec posiłku.
*Postaw na świeżość ! Suszone owoce i soki owocowe są bardziej kaloryczne niż świeże lub niesłodzone mrożone owoce, dlatego do nich nie stosuje się zasada "nieograniczonego spożycia".
*Przekąski w postaci warzyw i owoców dozwolone są o każdej porze.

Odchudzając się możesz jeść warzywa i owoce, ilekroć zechcesz i w dowolnych ilościach. Korzystaj z tego! Zjadaj je na początku posiłku, żeby nie zostały, kiedy już się nasycisz. Wykorzystuj je jako przekąski.
Kiedy jesteś głodny jedz ! :)


Więcej tutaj |CLICK||PAULAwSIECI|

1 komentarz:

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)