wtorek, 18 kwietnia 2017

Strategia kontrolowania zjadanych ilości! | dowlaszpaula

Strategie kontrolowania zjadanych ilości :

* Jedz powoli - kiedy jesz zbyt szybko, sygnał, że jesteś najedzony, dociera do mózgu zbyt późno, kiedy już zdążysz się przejeść.

* Oglądaj to co jesz - nie jedz prosto z garnka. Dzięki wyjęciu potrawy na talerz lub do miski możesz lepiej oceniać wielkość porcji.


* Skoncentruj się na jedzeniu - jeśli podczas jedzenia oglądasz telewizję, czytasz lub pracujesz, masz rozproszoną uwagę i możesz zjeść więcej, niżbyś chciał zanim to zauważysz.

* Nakładaj małe porcje - wkładaj na talerz nieco mniej, niż wydaję ci się, że zjesz. Warto też używać, mniejszego talerza czy miski, bo wtedy porcja wydaję się większa.

* Nie czuj się zobowiązany do zjedzenia wszystkiego z talerza - przestań jeść jak tylko poczujesz się najedzony. Te dodatkowe kęsy, których nie chcesz zmarnować, są niepotrzebną dawką kalorii. Jeśli nie chcesz marnować jedzenia, to najlepiej nakładaj sobie mniejsze porcje.

* Wypij szklankę wody niegazowanej przed posiłkiem - da ci to uczucie sytości, i sprawi że zjesz mniej.

* Wybieraj warzywa - zamiast porcji ziemniaków oblanych tłuszczem sięgnij po większą porcję warzyw. Sprawi to , że zjesz więcej witamin.

* Nigdy nie czekaj aż zrobisz się okrutnie głodny - pamiętaj, gdy doprowadzisz do ogromnego głodu potem rzucisz się łapczywie na jedzenie i zjesz o wiele za dużo.

Do jutra!

4 komentarze:

 1. Ja tam lubię się porządnie najeść:)

  OdpowiedzUsuń
 2. jedz powoli - już przy pierwszej zasadzie poległam a gdzie tam warzywa zamiast ziemniaków :D Pozdrawiam!
  http://czynnikipierwsze.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. dobre wskazówki :) często zdarza się, że "jemy oczami" nakładamy masę jedzenia na talerz a później jemy na siłę, bo jakoś głupio zostawić :p

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)