środa, 29 kwietnia 2015

wiesz , że ...
Ogórek 
zapobiega odkładaniu się tłuszczu , składa się w 95 procentach z wody i dlatego dostarcza zaledwie 15 kilokalorii na 100 gramów. Można go jeść bez ograniczeń i w zdrowy sposób wypełnić nim żołądek. Poza substancjami gorzkimi które pobudzają trawienie , ogórki zawierają jeszcze znakomitą substancje wyszczuplającą  .Rzodkiewki 
na dobre trawienie . Olejki eteryczne obecne w rzodkiewkach (100 gramów = 15 kalorii) są źródłem ostrego smaku . Rzodkiewki pobudzają wszystkie gruczoły trawienne . Dzięki temu następuje szybsza redukcja tłuszczu i intensywne wypłukiwanie wody . Substancje balastowe zaspokajają uczucie głodu i przyśpieszają pasaż jelitowy .
Rukola
zwalcza apetyt na coś słodkiego . W porównaniu z innymi sałatami liściowymi aromatyczna rukola dostarcza dużo więcej substancji gorzkich i dlatego jest doskonałym uzupełnieniem surówek z mieszanych warzyw. Substancje gorzkie maja naturalne właściwości polegające na zwalczaniu tłuszczu .


Pomidory
na dobry humor :) Pomidory ( 100 gramów = 17 kalorii) zawierają dużo niacyny . Ta witamina B wraz z kwasem foliowym poprawia nastrój , jest więc idealna przeciwko depresji , która czasem pojawia się w trakcie odchudzania .

Paula Dowlasz


4 komentarze:

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)