czwartek, 30 kwietnia 2015

owoce i ich sekrety :)

Owocowe sekrety  :)Czarne jagody , oczyszczają od środka . Wyjątkowość czarnych jagód ( 100 g =37 kcal) widać już na języku i zebach po ich zjedzeniu . Wystarczy zaledwie ich garść a nasze usta zabarwiają się na wyraźny ciemnofioletowy kolor . Tak jak silne jest działanie zewnętrzne , tak też jagody działają intensywnie wewnętrznie . Barwnik myrtillina wspólnie z innymi garbnikami dokładnie oczyszcza organizm . Czarne jagody szczególnie dobrze działają na jelita , zapobiegają zapaleniom i wstrzymują rozwój bakterii. Dodatkowo czarne jagody w  łagodny sposób pobudzają trawienie .Śliwki , dobre na trawienie . Ich korzystne działanie zaczyna się już w ustach ! Kwas zawarty w śliwkach ( 100 g = 49 kcal) pobudza gruczoły ślinowe , a tym samym produkcję enzymów trawiennych.  Jednocześnie wzmaga się wytwarzanie soku żołądkowego . Wówczas w jelicie  pracuje przede wszystkim niezwykle dużo ciał balastowych . Ciała balastowe pęcznieją , wchłaniają substancje trujące wiążą zbędny tłuszcz , który następnie jest wydalany , a nie magazynowany na brzuchu i biodrach . 
Arbuz , łagodnie odwadnia . Już sama duża zawartośc wody (93 %) oraz niewielka ilość kalorii (100g =25 kcal) sprawiają , że arbuz jest niezwykle przydatnym owocem w odchudzaniu. Dodatkowo arbuzy pobudzają ogólną przemianę substancji płynncyh w organizmie . Nadmiar wody jest wydalany dzięki dużej zawartości potasu, a moczopędne działanie sprzyja oczyszczaniu nerek.Kiwi, dostarcza dużo wyszczuplających witamin . Największą zaletą smacznego kiwi (100g = 50 kcal) jest to , że owoc ten zawiera więcej witaminy C niż cytryna. A organizm potrzebuje jej do redukcji tłuszczu .Wiśnie , zapobiegają magazynowaniu tłuszczu . Duza ilość dobrych kwasów sprawia , że wisnie (100g = 63 kcal) są bardzo cennymi owocami w diecie . Pobudzaja do pracy wszystkie gruczoły trawienne . To znaczy : działają w całym przewodzie pokarmowym.  Dzięki nim lepiej wydala się tłuszcz , który nie przenika do krwi , a tym samym nie może zmagazynować się na brzuchu i biodrach . Im ciemniejszy jest miąższ wiśni tym więcej zawiera substancji stymulujących chudniecie .Gruszki ( 100g = 55 kcal ) zawierają bor . Ten pierwiastek pierwiastek śladowy podnosi poziom testosteronu we krwi  i dzięki temu aktywizuje cały organizm. Ponadto dojrzałe gruszki są lekkostrawne , szybko przechodzą przez żołądek i pobudzają ruchy jelit , zmniejszają ryzyko zaparć oraz pomagają w wydalaniu substancji trujących .

Paula Dowlasz
5 komentarzy:

 1. juz sie nie moge doczekac sezonu na borówki, sliwki , wisnie, maliny, a truskawki juz niedlugo :) idealna pora na poczatek diety :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też już czekaam na truskawki i maliny <3 reszty w sumie nie lubie ale na wiśnie w tym roku sie skusze skoro mają takie właściwosci :)))

   Usuń
 2. wyszczuplające witaminy? wtf?

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz dużo dla mnie znaczy, jednak jeśli masz ochotę mnie obrażać to odpuść sobie :-)